+90 312 258 63 33
+90 312 258 63 02

KURUMSAL

ERKAN KOÇ ÖZGEÇMİŞ 

 

1972 yılında Kayseri’de doğan Erkan KOÇ, ilkokulu Ankara İsmail Erez İlkokulu’nda tamamladıktan sonra orta ve lise eğitimini Ankara Özel Yükseliş Kolej’inde tamamlamıştır. Üniversite eğitimini ise Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) Metalurji Mühendisliği Bölümünde gerçekleştiren Erkan KOÇ 1995 yılında bu bölümden mezun olmuştur.

 

Üniversite mezuniyeti sonrası meslek hayatına Ankara Galkon Galvanizli Çelik Konstrüksiyon A.Ş’de Kalite Kontrol Mühendisi olarak başlayan Erkan KOÇ 1996 Kasım- 1997 Haziran ayları arasında askerlik görevinde bulunmuştur. Askerlik dönüşü GAMA A.Ş’nin Ankara Eryaman’daki Basınç Kap ve Çelik Konstrüksiyon fabrikasında Kalite Kontrol Mühendisi olarak 1 yıl süre çalışmıştır. 1998 yılının Ağustos ayında uzun yıllar hizmet vereceği NOKSEL Çelik Boru Sanayi A.Ş’nin Hendek Fabrikası’nda Kalite Şefi olarak göreve başlamıştır. 6 yıl boyunca bu görevde bulunduktan sonra NOKSEL Çelik Boru’nun Ankara Genel Müdürlük ofisine “Kalite Müdürü” olarak atanmıştır. Başarılı bir Kalite Müdürü olarak gene 6 yıl çalıştıktan sonra NOKSEL Yönetimi Erkan KOÇ’u İspanya’da yeni kurulmakta olan Spiral Kaynaklı Çelik Fabrikası için “Fabrika Müdürü” olarak görevlendirmiştir. Erkan KOÇ, İspanya’da bu fabrikanın kurulumu, devreye alınması ve işletilmesi süreçlerinde ekibi ile birlikte büyük başarılara imza atmıştır.

 

3 yıl süren İspanya görevi sonrası Erkan KOÇ, kendi isteği ile Türkiye’ye dönmüş ve NOKSEL Yönetimi bu kez kendisini “Teknik Koordinatör”lük pozisyonuna layık görmüştür. Yaklaşık 1 yıl bu görevde çalışan Erkan KOÇ 2014 yılının başında kendi isteği ile NOKSEL’den ayrılarak “Manera Kalite Denetim Danışmanlık Ltd” adlı kendi şirketini kurmuştur.

Evli olan Erkan KOÇ, biri erkek diğeri kız olmak üzere 2 çocuğa sahip olup, çok iyi derecede İngilizce, orta seviyede İspanyolca ve başlangıç seviyesinde Almanca ve Fransızca bilmektedir. Özellikle tahribatsız muayene konusunda uzman olan Erkan KOÇ, Ultrasonik Muayene ve Manyetik Parçacık Muayene yöntemlerinde Seviye 3, Radyografik Muayene, Penetrant Muayene ve Gözle Muayene yöntemlerinde ise Seviye 2 sertifikalarına sahiptir.